Xilinx XC2V10000-6BF957I
XC2V10000-6BF957I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V10000-6BF957I
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 15360 CLBs, 10000000 Gates, CMOS, PBGA957 IC
Datasheet Download
XC2V10000-6BF957I.pdf
Availability of XC2V10000-6BF957I
QUANTITY
XC2V10000-6BF957I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V10000-6BF957I
Internal Part NumberEIS-XC2V10000-6BF957I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V10000-6BF957I today
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs15360
Number of Terminals957
TechnologyCMOS
Feature15360 CLBS, 10000000 GATES
Package CodeHBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, HEAT SINK/SLUG Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC2V10000-6BFG957I-2040292073
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V10000-6BF957I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V10000-6BF957I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2V1000, XC2V10000-6BF957I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V10000-6BF957I Details Description
Related parts for XC2V10000-6BF957I
IC DGTL POT 10K 256POS 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 16POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
VARISTOR 423V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf