Xilinx XC2V10000-6BG575C
XC2V10000-6BG575C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V10000-6BG575C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Analog Circuit IC
Datasheet Download
XC2V10000-6BG575C.pdf
Availability of XC2V10000-6BG575C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V10000-6BG575C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V10000-6BG575C
Internal Part NumberEIS-XC2V10000-6BG575C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V10000-6BG575C today
SeriesXC2V10000
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V10000-6BG575C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V10000-6BG575C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2V1000, XC2V10000-6BG575C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V10000-6BG575C Details Description
Related parts for XC2V10000-6BG575C
RES ADJ 100 OHM 25W 10% LUGS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 14.4MHZ CLIP SNWV SMD datasheet.pdf
LEVER RUBBER ROLLR FOR WL SWITCH datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 63V AXIAL datasheet.pdf
ANT YAGI 6ELEM 806-960MHZ SILVER datasheet.pdf
GUIDE CYLINDER ROD datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
AB 31C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.5A SYNC datasheet.pdf