Xilinx XC2V1500-3FG676C
XC2V1500-3FG676C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-3FG676C
Brief Description
IC FPGA 392 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1500-3FG676C.pdf
Availability of XC2V1500-3FG676C
QUANTITY
XC2V1500-3FG676C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-3FG676C
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-3FG676C
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-3FG676CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V1500
Number of CLBs-
Package Code676-BGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1500-3FG676C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-3FG676C
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-3FG676C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-3FG676C Details Description
Related parts for XC2V1500-3FG676C
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 15V OUT 3.4A 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
KIT DEV FOR RXM-GPS-R4 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.1KV 1.4A A-MELF datasheet.pdf