Xilinx XC2V1500-4FF1517I
XC2V1500-4FF1517I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-4FF1517I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V1500-4FF1517I.pdf
Availability of XC2V1500-4FF1517I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2V1500-4FF1517I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-4FF1517I
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-4FF1517I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-4FF1517I today.
SeriesXC2V150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1500-4FF1517I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-4FF1517I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-4FF1517I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-4FF1517I Details Description
Related parts for XC2V1500-4FF1517I
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RES-PROG TEMP SWITCH SC70-6 datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR DISPLAY RECT PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 6TDFN datasheet.pdf
CABLE ASSY FIBER ST-ST .3 METER datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 240FBDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 110 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf