Xilinx XC2V1500-5BG728C
XC2V1500-5BG728C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-5BG728C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC2V1500-5BG728C.pdf
Availability of XC2V1500-5BG728C
QUANTITY
XC2V1500-5BG728C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-5BG728C
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-5BG728C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-5BG728C today.
SeriesXC2V150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1500-5BG728C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-5BG728C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-5BG728C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-5BG728C Details Description
Related parts for XC2V1500-5BG728C
RES SMD 255 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf