Xilinx XC2V2000-5FG456C
XC2V2000-5FG456C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V2000-5FG456C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II Platform FPGAs: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC2V2000-5FG456C.pdf
Availability of XC2V2000-5FG456C
QUANTITY
XC2V2000-5FG456C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V2000-5FG456C
Internal Part NumberEIS-XC2V2000-5FG456C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2V2000-5FG456C today.
SeriesXC2V200
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V2000-5FG456C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V2000-5FG456C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V2000, XC2V2000-5FG456C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V2000-5FG456C Details Description
Related parts for XC2V2000-5FG456C
CONN RCPT 62POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-15VOU datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 5V OUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf