Xilinx XC2V3000-6FF896C
XC2V3000-6FF896C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V3000-6FF896C
Brief Description
Analog Circuit IC
Datasheet Download
XC2V3000-6FF896C.pdf
Availability of XC2V3000-6FF896C
QUANTITY
XC2V3000-6FF896C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V3000-6FF896C
Internal Part NumberEIS-XC2V3000-6FF896C
Delivery TimeIn stock, ship XC2V3000-6FF896C today
SeriesXC2V3000
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V3000-6FF896C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V3000-6FF896C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2V3000, XC2V3000-6FF896C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V3000-6FF896C Details Description
Related parts for XC2V3000-6FF896C
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.19V SC70-4 datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 18POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
BEAD FERRITE 60 OHM 300MA 1005 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 47.0K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 1/10W SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf