Xilinx XC2V6000-1FF1152C
XC2V6000-1FF1152C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V6000-1FF1152C
Brief Description
IC FPGA 684 I/O 957FCBGA
Datasheet Download
XC2V6000-1FF1152C.pdf
Availability of XC2V6000-1FF1152C
QUANTITY
XC2V6000-1FF1152C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V6000-1FF1152C
Internal Part NumberEIS-XC2V6000-1FF1152C
Delivery TimeIn stock, ship XC2V6000-1FF1152CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V6000-
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V6000-1FF1152C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V6000-1FF1152C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V6000, XC2V6000-1FF1152C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V6000-1FF1152C Details Description
Related parts for XC2V6000-1FF1152C
GDT 145V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 3A TO-226 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,YLW,BLU,BLU datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL VERT GOLD datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.87 OHM 1% 20W datasheet.pdf