Xilinx XC2VP50-6FF1704C
XC2VP50-6FF1704C picture photo
Mfg. Part Number
XC2VP50-6FF1704C
Brief Description
IC FPGA 812 I/O 1148FCBGA
Datasheet Download
XC2VP50-6FF1704C.pdf
Availability of XC2VP50-6FF1704C
QUANTITY
XC2VP50-6FF1704C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2VP50-6FF1704C
Internal Part NumberEIS-XC2VP50-6FF1704C
Delivery TimeIn stock, ship XC2VP50-6FF1704CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsPlatform Flash In-System Programmable Configuration PROMS
SeriesXC2VP50-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2VP50-6FF1704C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2VP50-6FF1704C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II Pro FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II Pro FPGA
Related LinksXC2VP50-, XC2VP50-6FF1704C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2VP50-6FF1704C Details Description
Related parts for XC2VP50-6FF1704C
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP NM datasheet.pdf
QFN-24 TO DIP-28 SMT ADAPTER datasheet.pdf
TERM BLK VERT MOD BOX 50MM 4C datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf