Xilinx XC3020-2PQ100C
XC3020-2PQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3020-2PQ100C
Datasheet Download
XC3020-2PQ100C.pdf
Availability of XC3020-2PQ100C
QUANTITY
XC3020-2PQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3020-2PQ100C
Internal Part NumberEIS-XC3020-2PQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3020-2PQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3020-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3020-2PQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3020-2PQ100C
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3020-, XC3020-2PQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3020-2PQ100C Details Description
Related parts for XC3020-2PQ100C
DIODE MODULE 100V 70A D-55 datasheet.pdf
IC PSRAM 8MBIT 55NS 48MINIBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3 M32 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf