Xilinx XC3064-70PC84C
XC3064-70PC84C picture photo
Mfg. Part Number
XC3064-70PC84C
Brief Description
IC FPGA 70 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC3064-70PC84C.pdf
Availability of XC3064-70PC84C
QUANTITY
XC3064-70PC84C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3064-70PC84C
Internal Part NumberEIS-XC3064-70PC84C
Delivery TimeIn stock, ship XC3064-70PC84CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC3000 Family 4.5K Gates 224 Cells 70MHz 5V 84-Pin PLCC
SeriesXC3064-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC-84
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3064-70PC84C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3064-70PC84C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3064-, XC3064-70PC84C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3064-70PC84C Details Description
Related parts for XC3064-70PC84C
FAN AXIAL 40X20MM CR0424HB-C50 datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 3PHASE BUCK 48-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MEMBRANE LID 178X199X19MM datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
LU 10.16/09/90 4.5SN BK BX datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 75W datasheet.pdf
ANVIL AMPLIVAR datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf