Xilinx XC3142-4TQ100I
XC3142-4TQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3142-4TQ100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 230MHz, 144-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC3142-4TQ100I.pdf
Availability of XC3142-4TQ100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3142-4TQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3142-4TQ100I
Internal Part NumberEIS-XC3142-4TQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3142-4TQ100I today
SeriesXC3142-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3142-4TQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3142-4TQ100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3142-, XC3142-4TQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3142-4TQ100I Details Description
Related parts for XC3142-4TQ100I
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CABLE BRACKET FOR NETWORK CABINT datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
INTERMEDIATE JOINT 4951 SERIES datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0201 datasheet.pdf