Xilinx XC3142A-3PC100C
XC3142A-3PC100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3142A-3PC100C
Brief Description
IC FPGA 82 I/O 100QFP
Datasheet Download
XC3142A-3PC100C.pdf
Availability of XC3142A-3PC100C
QUANTITY
XC3142A-3PC100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3142A-3PC100C
Internal Part NumberEIS-XC3142A-3PC100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3142A-3PC100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3142A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3142A-3PC100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3142A-3PC100C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3142A, XC3142A-3PC100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3142A-3PC100C Details Description
Related parts for XC3142A-3PC100C
KNOB INSTRUM W/DIAL RND .9"DIA datasheet.pdf
OSC VCXO 12.288MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 600V 15A BU datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 330MA 1.5 OHM datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION datasheet.pdf
REPLACEMENT CUTTING BLADE datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf