Xilinx XC3164A-1CB100I
XC3164A-1CB100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3164A-1CB100I
Brief Description
IC FPGA 70 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC3164A-1CB100I.pdf
Availability of XC3164A-1CB100I
QUANTITY
XC3164A-1CB100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3164A-1CB100I
Internal Part NumberEIS-XC3164A-1CB100I
Delivery TimeIn stock, ship XC3164A-1CB100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3164A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3164A-1CB100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3164A-1CB100I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3164A, XC3164A-1CB100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3164A-1CB100I Details Description
Related parts for XC3164A-1CB100I
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
VARISTOR 184.5V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC TRPL DIFF BUS TXRX 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf