Xilinx XC3190-4PC84I
XC3190-4PC84I picture photo
Mfg. Part Number
XC3190-4PC84I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 320 CLBs, 5000 Gates, 230MHz, 320-Cell, CMOS, PQCC84 IC
Datasheet Download
XC3190-4PC84I.pdf
Availability of XC3190-4PC84I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3190-4PC84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3190-4PC84I
Internal Part NumberEIS-XC3190-4PC84I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3190-4PC84I today
SeriesXC3190-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs320
Number of Terminals84
TechnologyCMOS
Feature320 CLBS, 5000 GATES
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width29.3116 mm
Length29.3116 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max3.3 ns
alternatesXC3190-4PC84C-1401463669
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3190-4PC84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3190-4PC84I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3190, XC3190-4PC84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3190-4PC84I Details Description
Related parts for XC3190-4PC84I
CONN SPRING 24POS DUAL .370 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
14A 5 PIN TO-220 INVERTING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .203M 40POS datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
S4 MONO,0.35MPIX,PNP,300X191 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 60W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 60W datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 4C FOILBRAID 300V datasheet.pdf