Xilinx XC3195-4PG223I
XC3195-4PG223I picture photo
Mfg. Part Number
XC3195-4PG223I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 484 CLBs, 6500 Gates, 230MHz, 484-Cell, CMOS, CPGA223 IC
Datasheet Download
XC3195-4PG223I.pdf
Availability of XC3195-4PG223I
QUANTITY
XC3195-4PG223I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3195-4PG223I
Internal Part NumberEIS-XC3195-4PG223I
Delivery TimeIn stock, ship XC3195-4PG223I today
SeriesXC3195-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs484
Number of Terminals223
TechnologyCMOS
Feature484 CLBS, 6500 GATES
Package CodePGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountNO
Width47.244 mm
Length47.244 mm
Moisture Sensitivity Level1
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max3.3 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3195-4PG223I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3195-4PG223I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3195-, XC3195-4PG223I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3195-4PG223I Details Description
Related parts for XC3195-4PG223I
JUMPER-H1507TR/A3048W/H1507TR10" datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RESISTOR 120 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf