Xilinx XC3S1000-4CPG132I
XC3S1000-4CPG132I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-4CPG132I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1000-4CPG132I.pdf
Availability of XC3S1000-4CPG132I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1000-4CPG132I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-4CPG132I
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-4CPG132I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-4CPG132I today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1000-4CPG132I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-4CPG132I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-4CPG132I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-4CPG132I Details Description
Related parts for XC3S1000-4CPG132I
CONN RECEPT 6POS FEMLE BOARD MT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC SCAN-TEST-DEV/XCVR 64-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82000UF 16V SCREW datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf