Xilinx XC3S1000-4TQG144C
XC3S1000-4TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-4TQG144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1000-4TQG144C.pdf
Availability of XC3S1000-4TQG144C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1000-4TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-4TQG144C
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-4TQG144C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-4TQG144C today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1000-4TQG144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-4TQG144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-4TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-4TQG144C Details Description
Related parts for XC3S1000-4TQG144C
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 9A LOSIDE 8-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 702V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
MOUNTNG BRACKT FRONT FOR S82H-30 datasheet.pdf
CBL 9POS 0.5MM JMPR TYPE A 9" datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
MAG MATE CONT .300 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ8, 8S SLVR datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 150V 48QFN datasheet.pdf