Xilinx XC3S1000-5TQG144C
XC3S1000-5TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-5TQG144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1000-5TQG144C.pdf
Availability of XC3S1000-5TQG144C
QUANTITY
XC3S1000-5TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-5TQG144C
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-5TQG144C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-5TQG144C today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1000-5TQG144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-5TQG144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-5TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-5TQG144C Details Description
Related parts for XC3S1000-5TQG144C
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 500W MONO D 16DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 16.4K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 16QFN datasheet.pdf