Xilinx XC3S1000-6FG676I
XC3S1000-6FG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-6FG676I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000-6FG676I.pdf
Availability of XC3S1000-6FG676I
QUANTITY
XC3S1000-6FG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-6FG676I
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-6FG676I
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-6FG676IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000-6FG676I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-6FG676I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-6FG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-6FG676I Details Description
Related parts for XC3S1000-6FG676I
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR STHV748 datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MX150 ASSY HYB BLD 2X8 LTGY B16 datasheet.pdf
HAZ LIMIT SWITCH TOP PIN PLUNGER datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf