Xilinx XC3S100E-4FG320GI
XC3S100E-4FG320GI picture photo
Mfg. Part Number
XC3S100E-4FG320GI
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S100E-4FG320GI.pdf
Availability of XC3S100E-4FG320GI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S100E-4FG320GI Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S100E-4FG320GI
Internal Part NumberEIS-XC3S100E-4FG320GI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S100E-4FG320GI today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S100E-4FG320GI
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S100E-4FG320GI
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S100E, XC3S100E-4FG320GI Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S100E-4FG320GI Details Description
Related parts for XC3S100E-4FG320GI
CONN SPD FLNG 14-16 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 14.5"L X 12.72"W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf