Xilinx XC3S100E-VQG100DGQ
XC3S100E-VQG100DGQ picture photo
Mfg. Part Number
XC3S100E-VQG100DGQ
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3S100E-VQG100DGQ Available
Datasheet Download
XC3S100E-VQG100DGQ.pdf
Availability of XC3S100E-VQG100DGQ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S100E-VQG100DGQ Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S100E-VQG100DGQ
Internal Part NumberEIS-XC3S100E-VQG100DGQ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S100E-VQG100DGQXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3E
SeriesXC3S100E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S100E-VQG100DGQ
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S100E-VQG100DGQ
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3E FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3E FPGA
Related LinksXC3S100E-, XC3S100E-VQG100DGQ Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S100E-VQG100DGQ Details Description
Related parts for XC3S100E-VQG100DGQ
RES SMD 1.96KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER SOLENOID OCT POWERSO20 datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 6A datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X6MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079" 34POS datasheet.pdf
TERM BLOCK 10A 300V 14-22AWG datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO-277 datasheet.pdf
10UF 25V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf