Xilinx XC3S1200E-4FT256C
XC3S1200E-4FT256C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1200E-4FT256C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S1200E-4FT256C.pdf
Availability of XC3S1200E-4FT256C
QUANTITY
XC3S1200E-4FT256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1200E-4FT256C
Internal Part NumberEIS-XC3S1200E-4FT256C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1200E-4FT256C today.
SeriesXC3S120
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1200E-4FT256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1200E-4FT256C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1200, XC3S1200E-4FT256C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1200E-4FT256C Details Description
Related parts for XC3S1200E-4FT256C
IC SUPERVSR MPU 4.65V ADJ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 1.2MHZ 20-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 2.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 4A BLADE ATO/ATC datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf