Xilinx XC3S1500-4CPG132C
XC3S1500-4CPG132C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-4CPG132C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1500-4CPG132C.pdf
Availability of XC3S1500-4CPG132C
QUANTITY
XC3S1500-4CPG132C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-4CPG132C
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-4CPG132C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-4CPG132C today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-4CPG132C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-4CPG132C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-4CPG132C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-4CPG132C Details Description
Related parts for XC3S1500-4CPG132C
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST 13-19AT SPEC datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 500MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 25MM datasheet.pdf