Xilinx XC3S1500-4TQG144I
XC3S1500-4TQG144I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-4TQG144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1500-4TQG144I.pdf
Availability of XC3S1500-4TQG144I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1500-4TQG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-4TQG144I
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-4TQG144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-4TQG144I today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-4TQG144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-4TQG144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-4TQG144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-4TQG144I Details Description
Related parts for XC3S1500-4TQG144I
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI/SRL 130M 72QFN datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 2X2 1310NM datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 5.00MM PCB SLDR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf