Xilinx XC3S1500-5VQG100I
XC3S1500-5VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-5VQG100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1500-5VQG100I.pdf
Availability of XC3S1500-5VQG100I
QUANTITY
XC3S1500-5VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-5VQG100I
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-5VQG100I
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-5VQG100I today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-5VQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-5VQG100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-5VQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-5VQG100I Details Description
Related parts for XC3S1500-5VQG100I
CAP ALUM 560UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 19 CKT datasheet.pdf
RES 2M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 200MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
4R RARECSTB GEN MNT 0GP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf