Xilinx XC3S1500E-4FG456C
XC3S1500E-4FG456C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500E-4FG456C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1500E-4FG456C.pdf
Availability of XC3S1500E-4FG456C
QUANTITY
XC3S1500E-4FG456C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500E-4FG456C
Internal Part NumberEIS-XC3S1500E-4FG456C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500E-4FG456CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1500E
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1500E-4FG456C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500E-4FG456C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1500, XC3S1500E-4FG456C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500E-4FG456C Details Description
Related parts for XC3S1500E-4FG456C
CAP CER 38PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
3-PHASE BRIDGE RECT 1600V 120A datasheet.pdf
RES MO 1W 51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0612 datasheet.pdf
Connector Header 23 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf