Xilinx XC3S1600E-4TQG144C
XC3S1600E-4TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1600E-4TQG144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S1600E-4TQG144C.pdf
Availability of XC3S1600E-4TQG144C
QUANTITY
XC3S1600E-4TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1600E-4TQG144C
Internal Part NumberEIS-XC3S1600E-4TQG144C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1600E-4TQG144C today.
SeriesXC3S160
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1600E-4TQG144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1600E-4TQG144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1600E, XC3S1600E-4TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1600E-4TQG144C Details Description
Related parts for XC3S1600E-4TQG144C
TERM EDGE ECON SLDR POST GOLD datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS 3000PSI 5/8" 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 150MW 0603 datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DIODE STD REC 600V DO219AB-M datasheet.pdf