Vishay/Dale TNPU0805140KAZEN00
TNPU0805140KAZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU0805140KAZEN00
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPU0805140KAZEN00.pdf
Availability of TNPU0805140KAZEN00
QUANTITY
TNPU0805140KAZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU0805140KAZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU0805140KAZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU0805140KAZEN00
Related LinksTNPU08051, TNPU0805140KAZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU0805140KAZEN00 Details Description
Related parts for TNPU0805140KAZEN00
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADM64T/AE64G/X datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V 20% BX 1805 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
KEYBOARD SUPPORT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf