Xilinx XC3S1600E-5PQG208C
XC3S1600E-5PQG208C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1600E-5PQG208C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S1600E-5PQG208C.pdf
Availability of XC3S1600E-5PQG208C
QUANTITY
XC3S1600E-5PQG208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1600E-5PQG208C
Internal Part NumberEIS-XC3S1600E-5PQG208C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1600E-5PQG208C today.
SeriesXC3S160
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1600E-5PQG208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1600E-5PQG208C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1600E, XC3S1600E-5PQG208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1600E-5PQG208C Details Description
Related parts for XC3S1600E-5PQG208C
IC TX/RCVR PCMCIA/UART 100-BGA datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 900 OHM 25% datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOP IDLER SPROCKET datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.35A datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 160VDC datasheet.pdf