Xilinx XC3S1600E-5TQG144C
XC3S1600E-5TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1600E-5TQG144C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S1600E-5TQG144C.pdf
Availability of XC3S1600E-5TQG144C
QUANTITY
XC3S1600E-5TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1600E-5TQG144C
Internal Part NumberEIS-XC3S1600E-5TQG144C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1600E-5TQG144C today.
SeriesXC3S160
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1600E-5TQG144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1600E-5TQG144C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1600E, XC3S1600E-5TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1600E-5TQG144C Details Description
Related parts for XC3S1600E-5TQG144C
IC REG BUCK SEPIC ADJ 16TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100OHM 160DEG RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 10% 2812 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 325POS GOLD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf