Xilinx XC3S1600E-5VQG100C
XC3S1600E-5VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1600E-5VQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S1600E-5VQG100C.pdf
Availability of XC3S1600E-5VQG100C
QUANTITY
XC3S1600E-5VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1600E-5VQG100C
Internal Part NumberEIS-XC3S1600E-5VQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1600E-5VQG100C today.
SeriesXC3S160
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1600E-5VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1600E-5VQG100C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1600E, XC3S1600E-5VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1600E-5VQG100C Details Description
Related parts for XC3S1600E-5VQG100C
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 250MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCO 1640-1840MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
MOD PWR ENT SNAP-IN W/SWITCH 10A datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 4.5V 7W datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf