Xilinx XC3S50-5VQG100I
XC3S50-5VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S50-5VQG100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S50-5VQG100I.pdf
Availability of XC3S50-5VQG100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S50-5VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S50-5VQG100I
Internal Part NumberEIS-XC3S50-5VQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S50-5VQG100I today.
SeriesXC3S50-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S50-5VQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S50-5VQG100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S50-, XC3S50-5VQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S50-5VQG100I Details Description
Related parts for XC3S50-5VQG100I
MOSFET N-CH 20V 4.5A SMINI-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
BLADE TORX T9 6.89" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 156.25MHZ 6SOT23 datasheet.pdf