Xilinx XC3S700AN-4FG484I4100
XC3S700AN-4FG484I4100 picture photo
Mfg. Part Number
XC3S700AN-4FG484I4100
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3S700AN-4FG484I4100 In stock
Datasheet Download
XC3S700AN-4FG484I4100.pdf
Availability of XC3S700AN-4FG484I4100
QUANTITY
XC3S700AN-4FG484I4100 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S700AN-4FG484I4100
Internal Part NumberEIS-XC3S700AN-4FG484I4100
Delivery TimeIn stock, ship XC3S700AN-4FG484I4100 today
SeriesXC3S700AN-4
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S700AN-4FG484I4100
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S700AN-4FG484I4100
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC3S700AN-, XC3S700AN-4FG484I4100 Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S700AN-4FG484I4100 Details Description
Related parts for XC3S700AN-4FG484I4100
RES 0.91 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 30W datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE BLUE datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL28107 SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf