Xilinx XC4002A-6PQG100C
XC4002A-6PQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XC4002A-6PQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC4002A-6PQG100C Available
Datasheet Download
XC4002A-6PQG100C.pdf
Availability of XC4002A-6PQG100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4002A-6PQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4002A-6PQG100C
Internal Part NumberEIS-XC4002A-6PQG100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4002A-6PQG100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000A Family 2K Gates 64 Cells 100MHz 5V 100-Pin PQFP
SeriesXC4002A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4002A-6PQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4002A-6PQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4002A-, XC4002A-6PQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4002A-6PQG100C Details Description
Related parts for XC4002A-6PQG100C
IC REG SWITCHD CAP 1.8V 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FRONT COVER W/HINGED SIDE GRAY datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3POS SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 303MA 1W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 256POS GOLD datasheet.pdf