Susumu RG3216N-3900-B-T1
RG3216N-3900-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3900-B-T1
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3900-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3900-B-T1
QUANTITY
RG3216N-3900-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3900-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3900-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3900-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3900-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3900-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3900-B-T1
RES SMD 56.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
24/50 600 RPM CCW WI datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 870MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf