Xilinx XC4003TM-6PG120C
XC4003TM-6PG120C picture photo
Mfg. Part Number
XC4003TM-6PG120C
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4003TM-6PG120C.pdf
Availability of XC4003TM-6PG120C
QUANTITY
XC4003TM-6PG120C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4003TM-6PG120C
Internal Part NumberEIS-XC4003TM-6PG120C
Delivery TimeIn stock, ship XC4003TM-6PG120CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4003TM
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePGA
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4003TM-6PG120C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4003TM-6PG120C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4003TM, XC4003TM-6PG120C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4003TM-6PG120C Details Description
Related parts for XC4003TM-6PG120C
CAP FILM 0.18UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 24BIT DIFF INPUT 28SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR IP20 25A 3PHAS PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf