Amphenol Aerospace Operations D38999/20TE35PB
D38999/20TE35PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TE35PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 55C 55#22D PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TE35PB.pdf
Availability of D38999/20TE35PB
QUANTITY
D38999/20TE35PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TE35PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TE35PB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TE35PB
Related LinksD38999/, D38999/20TE35PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TE35PB Details Description
Related parts for D38999/20TE35PB
RELAY TELECOM DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT PARALLEL IN 24DIP datasheet.pdf
IC BATT CHRGR CONST I/V 3A24SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
POWER ELEMENT BUSH datasheet.pdf
RES 105 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf