Xilinx XC4004A-6PQG160I
XC4004A-6PQG160I picture photo
Mfg. Part Number
XC4004A-6PQG160I
Brief Description
XILINX IC XC4004A-6PQG160I Available
Datasheet Download
XC4004A-6PQG160I.pdf
Availability of XC4004A-6PQG160I
QUANTITY
XC4004A-6PQG160I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4004A-6PQG160I
Internal Part NumberEIS-XC4004A-6PQG160I
Delivery TimeIn stock, ship XC4004A-6PQG160IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000A Family 4K Gates 144 Cells 100MHz 5V 160-Pin PQFP
SeriesXC4004A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePQFP-160
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4004A-6PQG160I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4004A-6PQG160I
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4004A-, XC4004A-6PQG160I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4004A-6PQG160I Details Description
Related parts for XC4004A-6PQG160I
XFRMR LAMINATED 4.5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 1K SRAM 44-PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 47VC 1005 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 18 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIBER HOLDER FOR VR-45 RCPT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf