Xilinx XC4005-6PG156C
XC4005-6PG156C picture photo
Mfg. Part Number
XC4005-6PG156C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4005-6PG156C.pdf
Availability of XC4005-6PG156C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4005-6PG156C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005-6PG156C
Internal Part NumberEIS-XC4005-6PG156C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4005-6PG156CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000 Family 5K Gates 196 Cells 100MHz 5V 156-Pin CPGA
SeriesXC4005-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeCPGA-156
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005-6PG156C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005-6PG156C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4005-, XC4005-6PG156C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005-6PG156C Details Description
Related parts for XC4005-6PG156C
TRANS 2PNP 40V 0.2A SOT363 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CABLE 6POS M8 PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE CLIP datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R063MS -4.0C1-2 CTI>4 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 45V 20A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf