Xilinx XC4005E-3PCG84C
XC4005E-3PCG84C picture photo
Mfg. Part Number
XC4005E-3PCG84C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4005E-3PCG84C.pdf
Availability of XC4005E-3PCG84C
QUANTITY
XC4005E-3PCG84C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005E-3PCG84C
Internal Part NumberEIS-XC4005E-3PCG84C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4005E-3PCG84CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4005E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005E-3PCG84C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005E-3PCG84C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4005E, XC4005E-3PCG84C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005E-3PCG84C Details Description
Related parts for XC4005E-3PCG84C
RES ARRAY 8 RES 1M OHM 9SSIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
38999 I II III CON 16 PIN datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30W 400MHZ 319B-02 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FUSE 250A 3600V 3/320 AR datasheet.pdf