Xilinx XC4005XL-09CPGC84I
XC4005XL-09CPGC84I picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-09CPGC84I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 196 CLBs, 3000 Gates, 217MHz, PQCC84 IC
Datasheet Download
XC4005XL-09CPGC84I.pdf
Availability of XC4005XL-09CPGC84I
QUANTITY
XC4005XL-09CPGC84I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-09CPGC84I
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-09CPGC84I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-09CPGC84I today
SeriesXC4005XL-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs196
Number of Terminals84
Technology-
Feature196 CLBS, 3000 GATES
Package CodeQCCJ
Package ShapeSQUARE
Package StyleCHIP CARRIER Meter
Surface MountYES
Width29.3116 mm
Length29.3116 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.2 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005XL-09CPGC84I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-09CPGC84I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4005XL-, XC4005XL-09CPGC84I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-09CPGC84I Details Description
Related parts for XC4005XL-09CPGC84I
TVS DIODE 11.1VWM 19.11VC SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 5POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 7.62MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf