Xilinx XC4005XL-10TQG144C
XC4005XL-10TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-10TQG144C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4005XL-10TQG144C.pdf
Availability of XC4005XL-10TQG144C
QUANTITY
XC4005XL-10TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-10TQG144C
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-10TQG144C
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-10TQG144CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4005XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005XL-10TQG144C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-10TQG144C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4005XL-, XC4005XL-10TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-10TQG144C Details Description
Related parts for XC4005XL-10TQG144C
DIN CONN HEADER 64POS 2ROW R/A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
IGBT MODULE NPT DUAL SOURCE SP4 datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 26AWG GRY SHLD datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC MOD REG 28V 12A DC/DC 133BGA datasheet.pdf