Xilinx XC4005XL-1PQ160M
XC4005XL-1PQ160M picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-1PQ160M
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Datasheet Download
XC4005XL-1PQ160M.pdf
Availability of XC4005XL-1PQ160M
QUANTITY
XC4005XL-1PQ160M Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-1PQ160M
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-1PQ160M
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-1PQ160M today.
SeriesXC4005X
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC4005XL-1PQ160M
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-1PQ160M
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC4005XL, XC4005XL-1PQ160M Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-1PQ160M Details Description
Related parts for XC4005XL-1PQ160M
IDC CABLE - MPD30K/MC34M/MPD30K datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR UCC28051 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 60POS BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf