Xilinx XC4005XL-VQ100CMN
XC4005XL-VQ100CMN picture photo
Mfg. Part Number
XC4005XL-VQ100CMN
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC4005XL-VQ100CMN.pdf
Availability of XC4005XL-VQ100CMN
QUANTITY
XC4005XL-VQ100CMN Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005XL-VQ100CMN
Internal Part NumberEIS-XC4005XL-VQ100CMN
Delivery TimeIn stock, ship XC4005XL-VQ100CMNXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4005XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005XL-VQ100CMN
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005XL-VQ100CMN
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4005XL, XC4005XL-VQ100CMN Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005XL-VQ100CMN Details Description
Related parts for XC4005XL-VQ100CMN
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 8COND SLVR 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 13POS R/A datasheet.pdf
VARISTOR 382V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf