Xilinx XC4010D-3PQG160I
XC4010D-3PQG160I picture photo
Mfg. Part Number
XC4010D-3PQG160I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC4010D-3PQG160I.pdf
Availability of XC4010D-3PQG160I
QUANTITY
XC4010D-3PQG160I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4010D-3PQG160I
Internal Part NumberEIS-XC4010D-3PQG160I
Delivery TimeIn stock, ship XC4010D-3PQG160IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4010D-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP160
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4010D-3PQG160I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4010D-3PQG160I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4010D-, XC4010D-3PQG160I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4010D-3PQG160I Details Description
Related parts for XC4010D-3PQG160I
CAP CER 680PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V/1.8V 0.15A 8MLF datasheet.pdf
GDT 150V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT COAX SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 210POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.005A 5V datasheet.pdf
10000UF 10V 25X30MM 85C 12000H datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 10 V datasheet.pdf