Xilinx XC40110XV-7BG432C
XC40110XV-7BG432C picture photo
Mfg. Part Number
XC40110XV-7BG432C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 4096 CLBs, 75000 Gates, 250MHz, CMOS, PBGA432 IC
Datasheet Download
XC40110XV-7BG432C.pdf
Availability of XC40110XV-7BG432C
QUANTITY
XC40110XV-7BG432C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC40110XV-7BG432C
Internal Part NumberEIS-XC40110XV-7BG432C
Delivery TimeIn stock, ship XC40110XV-7BG432C today
SeriesXC40110XV
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs4096
Number of Terminals432
TechnologyCMOS
Feature4096 CLBS, 75000 GATES
Package CodeHLBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, HEAT SINK/SLUG, LOW PROFILE Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max0.9 ns
alternatesXC40110XV-7BGG432C-2040292947
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC40110XV-7BG432C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC40110XV-7BG432C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC40110X, XC40110XV-7BG432C Datasheet, Xilinx Distributor
XC40110XV-7BG432C Details Description
Related parts for XC40110XV-7BG432C
FIXED IND 33UH 4A 32 MOHM TH datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 0.3A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.036 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
MOD IPM L-SER 6PAC IPM 600V 50A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 12V OUT SIP7 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 6X2X1" 5A CRS datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.1A 600 MOHM TH datasheet.pdf