Xilinx XC4013E-4CB240C
XC4013E-4CB240C picture photo
Mfg. Part Number
XC4013E-4CB240C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC4013E-4CB240C.pdf
Availability of XC4013E-4CB240C
QUANTITY
XC4013E-4CB240C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013E-4CB240C
Internal Part NumberEIS-XC4013E-4CB240C
Delivery TimeIn stock, ship XC4013E-4CB240C today.
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC4013E-4CB240C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013E-4CB240C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC4013E, XC4013E-4CB240C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013E-4CB240C Details Description
Related parts for XC4013E-4CB240C
RES 4.64 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 21POS OR datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ADUC7126 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/2.5V 0.3A 10TDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf