Xilinx XC4013E-4PQG208I
XC4013E-4PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
XC4013E-4PQG208I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC4013E-4PQG208I.pdf
Availability of XC4013E-4PQG208I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4013E-4PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013E-4PQG208I
Internal Part NumberEIS-XC4013E-4PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4013E-4PQG208IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4013E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP-208
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4013E-4PQG208I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013E-4PQG208I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4013E-, XC4013E-4PQG208I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013E-4PQG208I Details Description
Related parts for XC4013E-4PQG208I
Crystal 25.1750MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS W/POSTIVE LOCK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR TRPL 5-IN 24-CPAK datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 8POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 7.5MM datasheet.pdf
DC REACTOR 11 KW 400V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
AC POWER SUPPLY - 12VDC datasheet.pdf