Xilinx XC4013XL-QP208CFN
XC4013XL-QP208CFN picture photo
Mfg. Part Number
XC4013XL-QP208CFN
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC4013XL-QP208CFN.pdf
Availability of XC4013XL-QP208CFN
QUANTITY
XC4013XL-QP208CFN Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4013XL-QP208CFN
Internal Part NumberEIS-XC4013XL-QP208CFN
Delivery TimeIn stock, ship XC4013XL-QP208CFNXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4013XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4013XL-QP208CFN
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4013XL-QP208CFN
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4013XL, XC4013XL-QP208CFN Datasheet, Xilinx Distributor
XC4013XL-QP208CFN Details Description
Related parts for XC4013XL-QP208CFN
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
HEADER 28POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 77A TO220AB datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 50PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 69MA 9.8 OHM SMD datasheet.pdf